uvex RX cf 5501
| Cod produs: | 6108201 |
| Unitate de ambalare: | ST: Bucată |
| EAN /UPC: | 4031101497778 |
uvex RX cf 5501 - ochelari mici de protecţie tip goggle cu fixare etanşă cu inserţie RX fixă
uvex RX cf 5501 sunt ochelari mici de protecţie tip goggle cu fixare etanşă cu inserţie RX fixă pentru dioptriile dvs. individuale. Ramă cu volum redus şi posibilităţi bune de combinare cu alte echipamente individuale de protecţie.
General features
- Culoare: negru, gri
- Dimensiune lentilă inserţie RX: lăţimea şeii nazale 48 mm, inserţie RX: 20 mm
- Compatibilitate bună cu alte echipamente individuale de protecţie
Caracteristici de confort
- Ramă cu volum redus
- Ventilaţie indirectă
Caracteristici de protecţie
- Inserţie RX fixă pentru dioptrii individuale, pentru vedere optimă
- Marcaj suplimentar 3 (lichide, stropi) şi 4 (praf grosier)
Domenii de utilizare
- Lucrări cu lichide (stropi) şi praf grosier
Indicaţii
- Ochelarii de protecție cu corecție sunt certificați conform EN 166 și protejează purtătorul în locuri de muncă cu obligație de purtare a ochelarilor de protecție. uvex KSB sunt disponibili exclusiv ca ochelari compleți.
| Attribute | Value |
|---|---|
| Culoare căutare (filtru) | gri, negru |
| Configuraţie | Inserţie RX |
| Caracteristici înveliş | la exterior extrem de rezistent la zgârieturi, la interior fără acoperire |
| Caracteristici nuanţare panou | fără caracteristici speciale |
| Caracteristici de ignifugare | Vedere completă |
| Sex | Unisex |
| Material bandă pentru cap | Sintetic |
| Material cadru | plastic |
| Material panou | Policarbonat (PC) |
| Material corp portant | plastic, Sintetic |
| Standard | EN 166:2001 |
| Tip produs | Ochelari de protecţie cu corecţie |
| Tip produs | Ochelari integrali |
| Dimensiune lentilă | 48 mm |
| Nuanţare panou | incolor |
| Lăţimea şeii nazale | 20 mm |
| Culoare căutare (filtru) panou | incolor |
| Protecţie UV | UV400 |
| Tehnologie uvex | Tehnologie de acoperire uvex supravision |
| Denumire familie de produse | uvex KSB |
| Mărime suport | 48 mm/20 mm |
Declarație de conformitate CE
uvex RX cf 5501 - ochelari mici de protecţie tip goggle cu fixare etanşă cu inserţie RX fixă
uvex RX cf 5501 sunt ochelari mici de protecţie tip goggle cu fixare etanşă cu inserţie RX fixă pentru dioptriile dvs. individuale. Ramă cu volum redus şi posibilităţi bune de combinare cu alte echipamente individuale de protecţie.
General features
- Culoare: negru, gri
- Dimensiune lentilă inserţie RX: lăţimea şeii nazale 48 mm, inserţie RX: 20 mm
- Compatibilitate bună cu alte echipamente individuale de protecţie
Caracteristici de confort
- Ramă cu volum redus
- Ventilaţie indirectă
Caracteristici de protecţie
- Inserţie RX fixă pentru dioptrii individuale, pentru vedere optimă
- Marcaj suplimentar 3 (lichide, stropi) şi 4 (praf grosier)
Domenii de utilizare
- Lucrări cu lichide (stropi) şi praf grosier
Indicaţii
- Ochelarii de protecție cu corecție sunt certificați conform EN 166 și protejează purtătorul în locuri de muncă cu obligație de purtare a ochelarilor de protecție. uvex KSB sunt disponibili exclusiv ca ochelari compleți.
| Attribute | Value |
|---|---|
| Culoare căutare (filtru) | gri, negru |
| Configuraţie | Inserţie RX |
| Caracteristici înveliş | la exterior extrem de rezistent la zgârieturi, la interior fără acoperire |
| Caracteristici nuanţare panou | fără caracteristici speciale |
| Caracteristici de ignifugare | Vedere completă |
| Sex | Unisex |
| Material bandă pentru cap | Sintetic |
| Material cadru | plastic |
| Material panou | Policarbonat (PC) |
| Material corp portant | plastic, Sintetic |
| Standard | EN 166:2001 |
| Tip produs | Ochelari de protecţie cu corecţie |
| Tip produs | Ochelari integrali |
| Dimensiune lentilă | 48 mm |
| Nuanţare panou | incolor |
| Lăţimea şeii nazale | 20 mm |
| Culoare căutare (filtru) panou | incolor |
| Protecţie UV | UV400 |
| Tehnologie uvex | Tehnologie de acoperire uvex supravision |
| Denumire familie de produse | uvex KSB |
| Mărime suport | 48 mm/20 mm |