uvex RX cf 5500
| Cod produs: | 6108200 |
| Unitate de ambalare: | ST: Bucată |
| EAN /UPC: | 4031101497761 |
uvex RX cf 5500 - ochelari de protecţie cu inserţie RX fixă
uvex RX cf 5500 sunt ochelari cu protecţie completă. Componenta flexibilă moale se potriveşte pe faţa purtătorului. Inserţia RX fixă este echipată cu lentile de protecţie cu corecţie, cu dioptrii individuale.
General features
- Culoare: albastru, gri
- Dimensiune lentilă inserţie RX: lăţimea şeii nazale 48 mm, inserţie RX: 20 mm
Caracteristici de confort
- Componenta flexibilă moale se potriveşte individual pe faţa purtătorului
Caracteristici de protecţie
- Inserţie RX fixă pentru dioptrii individuale, pentru vedere optimă
- Protecţie fiabilă datorită potrivirii perfecte: braţele cu lungime reglabilă în mai multe trepte permit adaptarea la orice formă a feţei
- Marcaj suplimentar 3 (lichide, stropi) şi 4 (praf grosier)
Domenii de utilizare
- Lucrări cu lichide (stropi) şi praf grosier
Indicaţii
- Ochelarii de protecție cu corecție sunt certificați conform EN 166 și protejează purtătorul în locuri de muncă cu obligație de purtare a ochelarilor de protecție. uvex KSB sunt disponibili exclusiv ca ochelari compleți.
| Attribute | Value |
|---|---|
| Culoare căutare (filtru) | gri, albastru |
| Configuraţie | Inserţie RX, Braţe cu lungime ajustabilă |
| Caracteristici înveliş | la exterior extrem de rezistent la zgârieturi, la interior fără acoperire |
| Caracteristici nuanţare panou | fără caracteristici speciale |
| Sex | Unisex |
| Material chingă | plastic |
| Material cadru | plastic |
| Material panou | Policarbonat (PC) |
| Material corp portant | plastic, plastic |
| Standard | EN 166:2001 |
| Tip produs | Ochelari de protecţie cu corecţie |
| Tip produs | Ochelari cu braţe |
| Dimensiune lentilă | 48 mm |
| Nuanţare panou | incolor |
| Lăţimea şeii nazale | 20 mm |
| Culoare căutare (filtru) panou | incolor |
| Protecţie UV | UV400 |
| Denumire familie de produse | uvex KSB |
| Mărime suport | 48 mm/20 mm |
Declarație de conformitate CE
uvex RX cf 5500 - ochelari de protecţie cu inserţie RX fixă
uvex RX cf 5500 sunt ochelari cu protecţie completă. Componenta flexibilă moale se potriveşte pe faţa purtătorului. Inserţia RX fixă este echipată cu lentile de protecţie cu corecţie, cu dioptrii individuale.
General features
- Culoare: albastru, gri
- Dimensiune lentilă inserţie RX: lăţimea şeii nazale 48 mm, inserţie RX: 20 mm
Caracteristici de confort
- Componenta flexibilă moale se potriveşte individual pe faţa purtătorului
Caracteristici de protecţie
- Inserţie RX fixă pentru dioptrii individuale, pentru vedere optimă
- Protecţie fiabilă datorită potrivirii perfecte: braţele cu lungime reglabilă în mai multe trepte permit adaptarea la orice formă a feţei
- Marcaj suplimentar 3 (lichide, stropi) şi 4 (praf grosier)
Domenii de utilizare
- Lucrări cu lichide (stropi) şi praf grosier
Indicaţii
- Ochelarii de protecție cu corecție sunt certificați conform EN 166 și protejează purtătorul în locuri de muncă cu obligație de purtare a ochelarilor de protecție. uvex KSB sunt disponibili exclusiv ca ochelari compleți.
| Attribute | Value |
|---|---|
| Culoare căutare (filtru) | gri, albastru |
| Configuraţie | Inserţie RX, Braţe cu lungime ajustabilă |
| Caracteristici înveliş | la exterior extrem de rezistent la zgârieturi, la interior fără acoperire |
| Caracteristici nuanţare panou | fără caracteristici speciale |
| Sex | Unisex |
| Material chingă | plastic |
| Material cadru | plastic |
| Material panou | Policarbonat (PC) |
| Material corp portant | plastic, plastic |
| Standard | EN 166:2001 |
| Tip produs | Ochelari de protecţie cu corecţie |
| Tip produs | Ochelari cu braţe |
| Dimensiune lentilă | 48 mm |
| Nuanţare panou | incolor |
| Lăţimea şeii nazale | 20 mm |
| Culoare căutare (filtru) panou | incolor |
| Protecţie UV | UV400 |
| Denumire familie de produse | uvex KSB |
| Mărime suport | 48 mm/20 mm |