Ramă metalică uvex RX bc 5112
| Cod produs: | 6109118 |
| Unitate de ambalare: | ST: Bucată |
| EAN /UPC: | 4066853038368 |
uvex RX bc 5112 - protecţie individuală a ochilor
Ochelarii de protecţie adaptaţi individual marca uvex combină confortul şi funcţionalitatea cu protecţia fiabilă, depăşind cu mult standardele obligatorii. Acestea sunt echipamentele individuale de protecţie personalizate oferite în prezent.
General features
- Culoare: maro închis
- Dimensiune lentilă 55 mm, lăţimea şeii nazale 18 mm
Caracteristici de confort
- Potrivire foarte bună datorită perniţelor moi pentru nas care pot fi ajustate anatomic şi a capetelor uşor ajustabile ale braţelor
Caracteristici de protecţie
- Echipament de protecţie a ochilor certificat conform EN ISO 16321 (observaţie: ochelarii de protecţie cu dioptrii certificaţi sunt disponibili numai echipaţi cu lentile)
- Protecţie laterală transparentă
Indicaţii
- Ochelarii de protecție uvex cu dioptrii sunt certificați conform EN ISO 166 și protejează purtătorul în locuri de muncă cu obligație de purtare a ochelarilor de protecție. Ochelarii de protecţie uvex cu dioptrii sunt disponibili exclusiv ca ochelari compleți.
| Attribute | Value |
|---|---|
| Culoare marketing | maro închis |
| Configuraţie | protecţie laterală transparentă, pernuţe pentru nas reglabile, capete de braţe uşor adaptabile |
| Sex | Unisex |
| Forma capului conform ISO 16321 | 17113950, 17113900 |
| Material chingă | Metal |
| Material cadru | Metal |
| Material panou | nu se aplică |
| Material corp portant | Metal, Metal |
| Standard | EN 166:2001, EN ISO 16321-1:2022 |
| Tip produs | Ochelari de protecţie cu corecţie |
| Seria de produse | - |
| Tip produs | Suport fără geamuri |
| Dimensiune lentilă | 55 mm |
| Lăţimea şeii nazale | 17 mm |
| Culoare căutare (filtru) | maro |
| Culoare căutare (filtru) panou | - |
| Protecţie UV | - |
| Denumire familie de produse | uvex KSB |
| Mărime suport | 55 mm/17 mm |
Declarație de conformitate CE
uvex RX bc 5112 - protecţie individuală a ochilor
Ochelarii de protecţie adaptaţi individual marca uvex combină confortul şi funcţionalitatea cu protecţia fiabilă, depăşind cu mult standardele obligatorii. Acestea sunt echipamentele individuale de protecţie personalizate oferite în prezent.
General features
- Culoare: maro închis
- Dimensiune lentilă 55 mm, lăţimea şeii nazale 18 mm
Caracteristici de confort
- Potrivire foarte bună datorită perniţelor moi pentru nas care pot fi ajustate anatomic şi a capetelor uşor ajustabile ale braţelor
Caracteristici de protecţie
- Echipament de protecţie a ochilor certificat conform EN ISO 16321 (observaţie: ochelarii de protecţie cu dioptrii certificaţi sunt disponibili numai echipaţi cu lentile)
- Protecţie laterală transparentă
Indicaţii
- Ochelarii de protecție uvex cu dioptrii sunt certificați conform EN ISO 166 și protejează purtătorul în locuri de muncă cu obligație de purtare a ochelarilor de protecție. Ochelarii de protecţie uvex cu dioptrii sunt disponibili exclusiv ca ochelari compleți.
| Attribute | Value |
|---|---|
| Culoare marketing | maro închis |
| Configuraţie | protecţie laterală transparentă, pernuţe pentru nas reglabile, capete de braţe uşor adaptabile |
| Sex | Unisex |
| Forma capului conform ISO 16321 | 17113950, 17113900 |
| Material chingă | Metal |
| Material cadru | Metal |
| Material panou | nu se aplică |
| Material corp portant | Metal, Metal |
| Standard | EN 166:2001, EN ISO 16321-1:2022 |
| Tip produs | Ochelari de protecţie cu corecţie |
| Seria de produse | - |
| Tip produs | Suport fără geamuri |
| Dimensiune lentilă | 55 mm |
| Lăţimea şeii nazale | 17 mm |
| Culoare căutare (filtru) | maro |
| Culoare căutare (filtru) panou | - |
| Protecţie UV | - |
| Denumire familie de produse | uvex KSB |
| Mărime suport | 55 mm/17 mm |