Ramă din plastic uvex RX cd 5528
| Cod produs: | 6109267 |
| Unitate de ambalare: | ST: Bucată |
| EAN /UPC: | 4066853059318 |
uvex RX cd 5528 - confort şi design
Ramă din plastic cu design sportiv şi gradient elegant de culoare. Protecţia laterală translucidă asigură un câmp vizual nerestricţionat. Orificiile de ventilare de sus asigură un climat plăcut în zona ochilor. Şaua nazală şi capetele braţelor moi pot fi reglate individual. Pentru o fixare etanşă extinsă, este disponibil separat kitul tight-fit uvex RX cd 5528.
General features
- Culoare: translucid, negru
- Dimensiune lentilă 59 mm, lăţimea şeii nazale 18 mm
Caracteristici de confort
- Potrivire bună datorită perniţelor moi pentru nas care pot fi ajustate şi a capetelor braţelor
- Orificii de ventilare în partea de sus pentru un climat plăcut în zona ochilor
Caracteristici de protecţie
- Echipament de protecţie a ochilor certificat conform EN ISO 16321 (observaţie: ochelarii de protecţie cu dioptrii certificaţi sunt disponibili numai echipaţi cu lentile)
- Protecţia laterală integrată în designul ramei
- Protecţie laterală translucidă pentru un câmp vizual nerestricţionat
- Fxare etanşă extinsă în combinaţie cu kitul tight-fit adecvat (nr. art. 6118019)
Indicaţii
- Ochelarii de protecție uvex cu dioptrii sunt certificați conform EN ISO 166 și protejează purtătorul în locuri de muncă cu obligație de purtare a ochelarilor de protecție. Ochelarii de protecţie uvex cu dioptrii sunt disponibili exclusiv ca ochelari compleți.
Sustenabilitate
- Cradle-to-Customer: 0.42 kg CO₂ eq
- Bilanţ CO2 Producţie: 0.28 kg CO₂ eq
- Bilanţ CO2 Materiale: 0.13 kg CO₂ eq
- Bilanţ CO2 Transport: 0.01 kg CO₂ eq
- Bilanţ CO2 ambalaje: 0.00 kg CO₂ eq
- Interval de calcul CO₂: 07/2025
- Notă juridică bilanţ CO₂: Metodă de calcul: IPCC 2021 GWP 100a (pe baza ISO 14067) SimaPro 9.5.0.0 Bază de date ecoinvent 3.9. și EU27 Sferă de cuprindere: cradle to customer. Valorile CO₂ sunt valabile pentru intervalul de calcul și pot fi supuse permanent modificărilor.
| Attribute | Value |
|---|---|
| Culoare căutare (filtru) | negru, transparent |
| Configuraţie | şa pentru nas reglabilă, Capete de braţe moi, antialunecare, capete de braţe uşor adaptabile |
| Sex | Unisex |
| Forma capului conform ISO 16321 | 17113950, 17113900 |
| Material chingă | Plastic bio, Plastic cu inserţie metalică |
| Material cadru | Plastic bio |
| Material panou | nu se aplică |
| Standard | EN 166:2001, EN ISO 16321-1:2022 |
| Tip produs | Ochelari de protecţie cu corecţie |
| Seria de produse | - |
| Tip produs | Suport fără geamuri |
| Dimensiune lentilă | 59 mm |
| Lăţimea şeii nazale | 18 mm |
| Culoare căutare (filtru) panou | - |
| Protecţie UV | - |
| Denumire familie de produse | uvex KSB |
| Mărime suport | 59 mm/18 mm |
| Material corp portant | Plastic bio, Plastic cu inserţie metalică, Plastic bio |
Declarație de conformitate CE
uvex RX cd 5528 - confort şi design
Ramă din plastic cu design sportiv şi gradient elegant de culoare. Protecţia laterală translucidă asigură un câmp vizual nerestricţionat. Orificiile de ventilare de sus asigură un climat plăcut în zona ochilor. Şaua nazală şi capetele braţelor moi pot fi reglate individual. Pentru o fixare etanşă extinsă, este disponibil separat kitul tight-fit uvex RX cd 5528.
General features
- Culoare: translucid, negru
- Dimensiune lentilă 59 mm, lăţimea şeii nazale 18 mm
Caracteristici de confort
- Potrivire bună datorită perniţelor moi pentru nas care pot fi ajustate şi a capetelor braţelor
- Orificii de ventilare în partea de sus pentru un climat plăcut în zona ochilor
Caracteristici de protecţie
- Echipament de protecţie a ochilor certificat conform EN ISO 16321 (observaţie: ochelarii de protecţie cu dioptrii certificaţi sunt disponibili numai echipaţi cu lentile)
- Protecţia laterală integrată în designul ramei
- Protecţie laterală translucidă pentru un câmp vizual nerestricţionat
- Fxare etanşă extinsă în combinaţie cu kitul tight-fit adecvat (nr. art. 6118019)
Indicaţii
- Ochelarii de protecție uvex cu dioptrii sunt certificați conform EN ISO 166 și protejează purtătorul în locuri de muncă cu obligație de purtare a ochelarilor de protecție. Ochelarii de protecţie uvex cu dioptrii sunt disponibili exclusiv ca ochelari compleți.
Sustenabilitate
- Cradle-to-Customer: 0.42 kg CO₂ eq
- Bilanţ CO2 Producţie: 0.28 kg CO₂ eq
- Bilanţ CO2 Materiale: 0.13 kg CO₂ eq
- Bilanţ CO2 Transport: 0.01 kg CO₂ eq
- Bilanţ CO2 ambalaje: 0.00 kg CO₂ eq
- Interval de calcul CO₂: 07/2025
- Notă juridică bilanţ CO₂: Metodă de calcul: IPCC 2021 GWP 100a (pe baza ISO 14067) SimaPro 9.5.0.0 Bază de date ecoinvent 3.9. și EU27 Sferă de cuprindere: cradle to customer. Valorile CO₂ sunt valabile pentru intervalul de calcul și pot fi supuse permanent modificărilor.
| Attribute | Value |
|---|---|
| Culoare căutare (filtru) | negru, transparent |
| Configuraţie | şa pentru nas reglabilă, Capete de braţe moi, antialunecare, capete de braţe uşor adaptabile |
| Sex | Unisex |
| Forma capului conform ISO 16321 | 17113950, 17113900 |
| Material chingă | Plastic bio, Plastic cu inserţie metalică |
| Material cadru | Plastic bio |
| Material panou | nu se aplică |
| Standard | EN 166:2001, EN ISO 16321-1:2022 |
| Tip produs | Ochelari de protecţie cu corecţie |
| Seria de produse | - |
| Tip produs | Suport fără geamuri |
| Dimensiune lentilă | 59 mm |
| Lăţimea şeii nazale | 18 mm |
| Culoare căutare (filtru) panou | - |
| Protecţie UV | - |
| Denumire familie de produse | uvex KSB |
| Mărime suport | 59 mm/18 mm |
| Material corp portant | Plastic bio, Plastic cu inserţie metalică, Plastic bio |