Ramă din plastic uvex RX cd 5525
| Cod produs: | 6109258 |
| Unitate de ambalare: | ST: Bucată |
| EAN /UPC: | 4066853024842 |
uvex RX cd 5525 - confort şi design
Ramă din plastic cu design sportiv. Cadrul transparent al lentilelor asigură un câmp vizual nerestricţionat. Potrivire bună datorită zonei pentru nas cu formă anatomică și poziționare fixă datorită brațelor cu componente dure și moi. Complet fără metal.
General features
- Culoare: negru, gri
- Dimensiune lentilă 53 mm, lăţimea şeii nazale 22 mm
Caracteristici de confort
- Potrivire foarte bună datorită zonei pentru nas cu formă anatomică
- Brațe cu componente dure și moi pentru poziționare fixă
- Complet fără metal
Caracteristici de protecţie
- Echipament de protecţie a ochilor certificat conform EN ISO 16321 (observaţie: ochelarii de protecţie cu dioptrii certificaţi sunt disponibili numai echipaţi cu lentile)
- Protecţie laterală transparentă
Indicaţii
- Ochelarii de protecție cu corecție sunt certificați conform EN 166 și protejează purtătorul în locuri de muncă cu obligație de purtare a ochelarilor de protecție. uvex KSB sunt disponibili exclusiv ca ochelari compleți.
Sustenabilitate
- Cradle-to-Customer: 0.52 kg CO₂ eq
- Bilanţ CO2 Producţie: 0.31 kg CO₂ eq
- Bilanţ CO2 Materiale: 0.20 kg CO₂ eq
- Bilanţ CO2 Transport: 0.01 kg CO₂ eq
- Bilanţ CO2 ambalaje: 0.00 kg CO₂ eq
- Interval de calcul CO₂: 07/2025
| Attribute | Value |
|---|---|
| Culoare căutare (filtru) | gri, negru |
| Caracteristici de ignifugare | Margine de acoperire completă |
| Sex | Unisex |
| Forma capului conform ISO 16321 | 17113900 |
| Material chingă | Plastic bio, plastic |
| Material cadru | Plastic bio |
| Material panou | nu se aplică |
| Standard | EN 166:2001, EN ISO 16321-1:2022 |
| Tip produs | Ochelari de protecţie cu corecţie |
| Seria de produse | - |
| Tip produs | Suport fără geamuri |
| Dimensiune lentilă | 53 mm |
| Lăţimea şeii nazale | 22 mm |
| Culoare căutare (filtru) panou | - |
| Protecţie UV | - |
| Denumire familie de produse | uvex KSB |
| Material corp portant | Plastic bio, plastic, Plastic bio |
| Mărime suport | 53 mm/22 mm |
Declarație de conformitate CE
uvex RX cd 5525 - confort şi design
Ramă din plastic cu design sportiv. Cadrul transparent al lentilelor asigură un câmp vizual nerestricţionat. Potrivire bună datorită zonei pentru nas cu formă anatomică și poziționare fixă datorită brațelor cu componente dure și moi. Complet fără metal.
General features
- Culoare: negru, gri
- Dimensiune lentilă 53 mm, lăţimea şeii nazale 22 mm
Caracteristici de confort
- Potrivire foarte bună datorită zonei pentru nas cu formă anatomică
- Brațe cu componente dure și moi pentru poziționare fixă
- Complet fără metal
Caracteristici de protecţie
- Echipament de protecţie a ochilor certificat conform EN ISO 16321 (observaţie: ochelarii de protecţie cu dioptrii certificaţi sunt disponibili numai echipaţi cu lentile)
- Protecţie laterală transparentă
Indicaţii
- Ochelarii de protecție cu corecție sunt certificați conform EN 166 și protejează purtătorul în locuri de muncă cu obligație de purtare a ochelarilor de protecție. uvex KSB sunt disponibili exclusiv ca ochelari compleți.
Sustenabilitate
- Cradle-to-Customer: 0.52 kg CO₂ eq
- Bilanţ CO2 Producţie: 0.31 kg CO₂ eq
- Bilanţ CO2 Materiale: 0.20 kg CO₂ eq
- Bilanţ CO2 Transport: 0.01 kg CO₂ eq
- Bilanţ CO2 ambalaje: 0.00 kg CO₂ eq
- Interval de calcul CO₂: 07/2025
| Attribute | Value |
|---|---|
| Culoare căutare (filtru) | gri, negru |
| Caracteristici de ignifugare | Margine de acoperire completă |
| Sex | Unisex |
| Forma capului conform ISO 16321 | 17113900 |
| Material chingă | Plastic bio, plastic |
| Material cadru | Plastic bio |
| Material panou | nu se aplică |
| Standard | EN 166:2001, EN ISO 16321-1:2022 |
| Tip produs | Ochelari de protecţie cu corecţie |
| Seria de produse | - |
| Tip produs | Suport fără geamuri |
| Dimensiune lentilă | 53 mm |
| Lăţimea şeii nazale | 22 mm |
| Culoare căutare (filtru) panou | - |
| Protecţie UV | - |
| Denumire familie de produse | uvex KSB |
| Material corp portant | Plastic bio, plastic, Plastic bio |
| Mărime suport | 53 mm/22 mm |