Ramă din plastic uvex RX bc 5527
| Cod produs: | 6109264 |
| Unitate de ambalare: | ST: Bucată |
| EAN /UPC: | 4066853050148 |
uvex RX bc 5527 - uşor şi comod
Ramă din plastic cu design retro. Rama transparentă cu accent de culoare asigură un câmp vizual nerestricţionat. Potrivire bună datorită zonei pentru nas cu formă anatomică. Complet fără metal.
General features
- Culoare: transparent, grafit
- Dimensiune lentilă 57 mm, lăţimea şeii nazale 18 mm
Caracteristici de confort
- Potrivire bună datorită zonei pentru nas cu formă anatomică
Caracteristici de protecţie
- Echipament de protecţie a ochilor certificat conform EN ISO 16321 (observaţie: ochelarii de protecţie cu dioptrii certificaţi sunt disponibili numai echipaţi cu lentile)
- Protecţia laterală integrată în designul ramei
- Ramă transparentă cu accent de culoare pentru un câmp vizual nerestricţionat
Indicaţii
- Ochelarii de protecție cu corecție sunt certificați conform EN 166 și protejează purtătorul în locuri de muncă cu obligație de purtare a ochelarilor de protecție. uvex KSB sunt disponibili exclusiv ca ochelari compleți.
Sustenabilitate
- Cradle-to-Customer: 0.43 kg CO₂ eq
- Bilanţ CO2 Producţie: 0.28 kg CO₂ eq
- Bilanţ CO2 Materiale: 0.14 kg CO₂ eq
- Bilanţ CO2 Transport: 0.01 kg CO₂ eq
- Bilanţ CO2 ambalaje: 0.00 kg CO₂ eq
- Interval de calcul CO₂: 07/2025
| Attribute | Value |
|---|---|
| Culoare căutare (filtru) | negru, transparent |
| Configuraţie | protecţie laterală transparentă |
| Sex | Unisex |
| Forma capului conform ISO 16321 | 17113950, 17113900 |
| Material chingă | Plastic bio |
| Material cadru | Plastic bio |
| Material panou | nu se aplică |
| Standard | EN 166:2001, EN ISO 16321-1:2022 |
| Tip produs | Ochelari de protecţie cu corecţie |
| Seria de produse | - |
| Tip produs | Suport fără geamuri |
| Dimensiune lentilă | 57 mm |
| Lăţimea şeii nazale | 18 mm |
| Culoare căutare (filtru) panou | - |
| Protecţie UV | - |
| Denumire familie de produse | uvex KSB |
| Material corp portant | Plastic bio, Plastic bio |
| Mărime suport | 57 mm/18 mm |
Declarație de conformitate CE
uvex RX bc 5527 - uşor şi comod
Ramă din plastic cu design retro. Rama transparentă cu accent de culoare asigură un câmp vizual nerestricţionat. Potrivire bună datorită zonei pentru nas cu formă anatomică. Complet fără metal.
General features
- Culoare: transparent, grafit
- Dimensiune lentilă 57 mm, lăţimea şeii nazale 18 mm
Caracteristici de confort
- Potrivire bună datorită zonei pentru nas cu formă anatomică
Caracteristici de protecţie
- Echipament de protecţie a ochilor certificat conform EN ISO 16321 (observaţie: ochelarii de protecţie cu dioptrii certificaţi sunt disponibili numai echipaţi cu lentile)
- Protecţia laterală integrată în designul ramei
- Ramă transparentă cu accent de culoare pentru un câmp vizual nerestricţionat
Indicaţii
- Ochelarii de protecție cu corecție sunt certificați conform EN 166 și protejează purtătorul în locuri de muncă cu obligație de purtare a ochelarilor de protecție. uvex KSB sunt disponibili exclusiv ca ochelari compleți.
Sustenabilitate
- Cradle-to-Customer: 0.43 kg CO₂ eq
- Bilanţ CO2 Producţie: 0.28 kg CO₂ eq
- Bilanţ CO2 Materiale: 0.14 kg CO₂ eq
- Bilanţ CO2 Transport: 0.01 kg CO₂ eq
- Bilanţ CO2 ambalaje: 0.00 kg CO₂ eq
- Interval de calcul CO₂: 07/2025
| Attribute | Value |
|---|---|
| Culoare căutare (filtru) | negru, transparent |
| Configuraţie | protecţie laterală transparentă |
| Sex | Unisex |
| Forma capului conform ISO 16321 | 17113950, 17113900 |
| Material chingă | Plastic bio |
| Material cadru | Plastic bio |
| Material panou | nu se aplică |
| Standard | EN 166:2001, EN ISO 16321-1:2022 |
| Tip produs | Ochelari de protecţie cu corecţie |
| Seria de produse | - |
| Tip produs | Suport fără geamuri |
| Dimensiune lentilă | 57 mm |
| Lăţimea şeii nazale | 18 mm |
| Culoare căutare (filtru) panou | - |
| Protecţie UV | - |
| Denumire familie de produse | uvex KSB |
| Material corp portant | Plastic bio, Plastic bio |
| Mărime suport | 57 mm/18 mm |